Wyszukaj

Katalog

Aktualności

Nagroda im. S. Ossowskiego

2015-05-26

Radosław Tyrała, Autor wydanej przez nas książki "Bez Boga na co dzień" laureatem nagrody im. Stanisława Ossowskiego! Gratulujemy!  

Dołącz do grona naszych Autorek i Autorów

2014-06-27

Zapraszamy do składania propozycji wydawniczych.
 

Plany wydawnicze

2014-04-02

Zaktualizowaliśmy dział Zapowiedzi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi planami wydawniczymi na najbliższe miesiące  

Nowa seria wydawnicza

2014-02-24

Do sprzedaży trafił właśnie Antysemityzm Stevena Bellera i tym samym zainaugurowaliśmy nową popularnonaukową serię wydawniczą.  zobacz wszystkie
Storna www.nomos.pl korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się wiecej.

Dołącz do grona naszych Autorek i Autorów

2014-06-27


Szanowni Państwo,

Zakład Wydawniczy Nomos, i ja osobiście, zawsze przywiązywaliśmy dużą wagę do promocji naukowej twórczości. W ciągu 24 lat naszej działalności wielu młodych naukowców debiutowało właśnie u nas, a wielu pracowników naukowych z dorobkiem wydało książki, które na trwałe weszły do obiegu nauki i są szeroko cytowane. Z mojego rozeznania i intuicji wynika, że wiele wartościowych prac z zakresu humanistyki i nauk społecznych, w których powstanie został włożony kolosalny nieraz wysiłek, spoczywa w szufladach, zamiast stanąć na regałach w bibliotekach i księgarniach, oraz inspirować czytelników zainteresowanych określoną tematyką. Jeśli w odniesieniu do własnej pracy Państwa (doktorskiej, podoktorskiej lub innego typu monografii) powyższe zdania brzmią trafnie – zapraszam do Nomosu z propozycjami wydawniczymi.

Typowa procedura wygląda następująco: po wstępnym zapoznaniu się z maszynopisem kontaktujemy się z Autorkami/Autorami i ustalamy dalsze działania. Warunkiem włączenia książki do programu wydawniczego jest pozytywna recenzja pracownika naukowego, specjalizującego się w określonej tematyce. Wspieramy Autorów w doskonaleniu maszynopisu, zarówno w reakcji na sugestie recenzyjne, jak i w szlifowaniu tekstu w procesie redakcyjno – korektorskim.

Wydanie książki naukowej, jako książki elitarnej i adresowanej do zdecydowanie węższego i bardziej wymagającego grona odbiorców niż książki popularne, wymaga finansowego wsparcia. Można w tym względzie liczyć na pomoc wielu instytucji; naukowych i kulturalnych, takich jak uniwersytety, instytuty, fundacje czy stowarzyszenia. Konkretne poszukiwania dotacji są uzależnione od tematyki książki oraz od usytuowania Autorów – w tym względzie także dzielimy się nasza wiedzą i wsparciem starań.

Zachęcam do dołączenia do grona naszych Autorów i Autorek i składania własnych propozycji wydawniczych.

Łączę pozdrowienia

Prezeska Nomosu
Prof. Irena Borowik

P.S. Normy wydawnicze i szczegóły techniczne związane z przygotowaniem maszynopisów znajdą Państwo na naszych stronach internetowych: http://www.nomos.pl/docs/231Zapraszamy do składania propozycji wydawniczych. Interesuje nas literatura popularnonaukowa i naukowa,  z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych. Pozostajemy też otwarci na dyscypliny pokrewne.

Dla autorów prac naukowych, którzy chcieliby uzyskać informacje na temat kosztów wydania publikacji przygotowaliśmy poniższy formularz. Prosimy o jego pobranie, wypełnienie i przesłanie pod ades biuro@nomos.pl. Postaramy się odpowiedzieć najpóźniej w ciągu kilku dni.

Newsletter

Polecamy

Recenzje

Panika moralna

2016-06-01

W 57 numerze "Forum Akademickiego" ukazała się recenzja książki Panika moralna. Można ją również przeczytać na portalu czasopisma.  

Prawa zwierząt

2016-02-19

Zachęcamy do zapoznania się z recenzją książki Prawa zwierząt. Bardzo krótkie wprowadzenie, która ukazała się w czasopiśmie  

Mitologia australijska

2015-09-24

Recenzja książki Andrzeja Szyjewskiego "Mitologia australijska jako nośnik tożsamości" ukazała się na portalu histmag.org  

zobacz wszystkie
Copyright © 2010-2017 Zakład Wydawniczy NOMOS Sp. z o.o. ul. Kluczborska 25/3u, 31-208 Kraków   |   Created by WebProjekt