• Obniżka

Homo nudus. Naturyzm w społecznej perspektywie

45,00 zł
31,50 zł Zniżka 30%

Robert Witold Florkowski

Ilość
Nakład wyczerpany

  • Jeśli książka jest niedostępna lub brakuje jej w naszej ofercie Jeśli książka jest niedostępna lub brakuje jej w naszej ofercie
  •  — napisz: biuro@nomos.pl Postaramy się pomóc! — napisz: biuro@nomos.pl Postaramy się pomóc!

Z dostępnych na naszym rynku pozycji, poruszających problem nagości i związanych z nią obyczajów nudystycznych, opracowanie Florkowskiego wyróżnia się korzystnie poziomem, znajomością obszernej literatury oraz stosownym obiektywizmem, w tej sferze zagadnień niełatwym do utrzymania. Autor nie ukrywa co prawda swych sympatii do naturyzmu, ani faktu wykorzystania własnych, bezpośrednich obserwacji i doświadczeń w tym zakresie, potrafi jednak spojrzeć na ruch naturystyczny z bezpiecznego, chłodnego, tylko teoretycznie zaangażowanego dystansu. Książka nie jest zatem tendencyjnym poradnikiem, ani popularnym przewodnikiem po tematyce zbiorowej nagości. Ma ambicje naukowe, mieszczące się na pograniczu socjologii, historii obyczajów i teorii kultury, dotykając również z lekka problematyki pedagogicznej i psychologicznej.

Z recenzji prof. dra hab. Józefa Lipca

Praca Florkowskiego świetnie ukazuje złożoność nagości rozumianej jako zjawisko kulturalizowane i instytucjonalizowane. Wydobywa niejednoznaczność sensów konotowanych przez nagość oraz jej funkcję kulturotwórczą, polegającą na stymulowaniu powstawania pewnych praktyk społecznych. Książka z pewnością znajdzie czytelników wśród specjalistów dziedzin takich jak kulturoznawstwo, literaturoznawstwo, antropologia, socjologia kultury, a także wśród osób zainteresowanych szeroko rozumianą humanistyką.

Z recenzji prof. dr hab. Anny Wieczorkiewicz

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
293
Data i miejsce wydania
Kraków 2014
ISBN
978-83-7688-174-4

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Znaczenia społeczne (-50%)

34,50 zł -30% 24,15 zł

 Jeffrey C. Alexander

KSIĄŻKA POSIADA WIDOCZNE ŚLADY MAGAZYNOWANIA (OTARTA OKŁADKA) 

Walka o uznanie. Moralna...

28,50 zł -30% 19,95 zł

Axel Honneth         

 KSIĄŻKA POSIADA WIDOCZNE ŚLADY MAGAZYNOWANIA (PORYSOWANA/OTARTA OKŁADKA) 

Azja Centralna

47,00 zł -30% 32,90 zł

Nartsiss Shukuralieva