• Obniżka

Style konsumpcji polskiej klasy wyższej

40,00 zł
32,00 zł Zniżka 20%

Łukasz Goryszewski

Ilość
Nakład wyczerpany

 

 

Książka stanowi oryginalny i cenny wkład do krajowej literatury socjologicznej dotyczącej uwarstwienia społeczeństwa polskiego. W części teoretycznej zawiera czytelny opis rozwoju teorii konsumpcji i teorii klas. Autor nie ogranicza się do literatury krajowej, ale przedstawia kwestię konsumpcji i problem klas w świetle nauki światowej oraz zjawisk zachodzących współcześnie w skali globalnej. W części empirycznej książka przynosi ważkie informacje o ludziach, którzy choć nie są spotykani w życiu codziennym przez większość Polaków, to jednak mają zasadniczy wpływ na ich życie. Publikacja książki z pewnością wywoła dyskusję i zachęci do dalszych badań.

Z recenzji prof. dr hab. Małgorzaty Fuszary

Polska klasa wyższa w swoim obecnym kształcie to w zdecydowanej większości osoby, których status materialny i społeczny zmienił się w trakcie ich życia. Co za tym idzie, ich gust, smak i styl konsumpcji pozostają hybrydą upodobań odziedziczonych z poprzedniej pozycji klasowej oraz wynikających z obecnie zajmowanego miejsca na drabinie społecznej. W części empirycznej powstało wybitne, oryginalne studium wielu aspektów postaw nosicieli „nowych pieniędzy”.

Z recenzji prof. dra hab. Juliusza Gardawskiego

Książka jest zajmującym studium poświęconym konsumpcji dóbr wybranych z czterech obszarów (samochody, ubrania, mieszkania, czas wolny), jakiej oddają się przedstawiciele polskiej klasy wyższej. [...] Publikacja ma dobry wątek socjologiczny, zarówno w części teoretycznej, jak i empirycznej. Na podkreślenie zasługuje konsekwentnie prowadzona analiza konsumpcji w ujęciu teorii ekonomii z uwzględnieniem teorii klasy próżniaczej Thorsteina Veblena.

Z recenzji prof. dr hab. Krystyny Romaniszyn

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
291
Data i miejsce wydania
Kraków 2014
ISBN
978-83-7688-176-8

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Dao bohatera

27,00 zł -20% 21,60 zł

Edmund Baka