• Obniżka

Drogi i rozdroża. Migracje Polaków w Unii Europejskiej po 1 maja 2004 roku.

51,45 zł
36,02 zł Zniżka 30%

Halina Grzymała-Moszyńska, Anna Kwiatkowska, Joanna Roszak (red.)

Ilość
Nakład wyczerpany

 

 

Zjawisko migracji, które objęły Polskę po 2004 roku, stanowi warty eksploracji teren nie tylko dla demografów, ekonomistów i socjologów, jak dzieje się to najczęściej, ale też dla psychologów, którzy z racji swojej roli zawodowej muszą wspierać wszystkich aktorów tego procesu [...].

Sytuacja migracji rodzi wiele interesujących problemów badawczych. W książce tej zostały poruszone takie zagadnienia jak sytuacja polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii i Belgii w ich własnej percepcji, skontrastowanej z postrzeganiem ich jako „gości” przez społeczeństwo krajów przyjmujących. Szczegółowe aspekty badań tych kierunków emigracji dotyczą również problematyki specyfiki migracji ludności z terenów wiejskich oraz migracji na tereny wiejskie lub do ośrodków wielkomiejskich. Interesujące pytania badawcze dotyczą roli tak ważnej części polskiej tożsamości w tych krajach, jaką jest identyfikacja religijna. Czy na emigracji stajemy się religijni w inny sposób niż w Polsce? Czy ma na to wpływ kontekst religijny nowego kraju, znalezienie się w grupie będącej większością lub mniejszością religijną? [...]

Szereg inspiracji znajdą w tej książce również socjologowie, antropolodzy kulturowi, pedagodzy, studenci stosunków międzynarodowych, religioznawcy i politolodzy. Wszyscy oni, czy to na poziomie analiz teoretycznych, czy to na poziomie projektowania działań praktycznych, muszą bowiem w coraz większym stopniu uwzględniać fakt, że migracje wpłynęły na kondycję nie tylko ekonomiczną, ale – a może nawet przede wszystkim – świadomościową polskiego społeczeństwa. Mamy nadzieję, że ta książka może im dostarczyć właśnie takiej użytecznej wiedzy.

Opis

Oprawa
Miękka
Format
B5
Liczba stron
412
Data i miejsce wydania
Kraków 2010
ISBN
978-83-7688-016-7

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Sztuka perswazji

40,95 zł -30% 28,67 zł

Rafał Garpiel, Katarzyna Leszczyńska (red.)