• Obniżka

Konflikty etniczne i wyznaniowe a problem bezpieczeństwa we współczesnym świecie. Wybrane aspekty

35,00 zł
24,50 zł Zniżka 30%

Jarosław Jarząbek, Tomasz Szyszlak (red.)

Ilość

 

 

W książce ukazano różne oblicza współczesnych konfliktów, wskazując ich źródła i przewidywane następstwa. Nie ulega wątpliwości, że konflikty zagrażają bezpieczeństwu w jego wymiarach lokalnym i globalnym. Są w nich zwycięzcy i przegrani, ofiary, którymi najczęściej stają się tzw. zwyczajni ludzie. Zastanawiająca jest łatwość, z jaką wybuchają i rozprzestrzeniają się konflikty, a także bezradność świata wobec nich, brak skutecznych działań zapobiegawczych i rozwiązań pozwalających na opanowanie sytuacji konfliktowych w zarodku.

Zamieszczone w poszczególnych rozdziałach informacje, dotyczące źródeł omawianych konfliktów, pozwalają zrozumieć współcześnie występujące zjawiska i ich korzenie, sięgające niekiedy w głąb wieków. Konflikty mogą być efektem zmian, same też się do nich istotnie przyczyniają. Z lektury poszczególnych tekstów jasno wynika, że świat stoi w obliczu kolejnych wyzwań i radykalnych przeobrażeń.

Z recenzji prof. dr hab. Iwony Kabzińskiej

Analizowanie rzeczywistości społecznej w paradygmacie konfliktowym należy do klasycznych ujęć badawczych. Jego znaczenie i przydatność wzrosły w okresie po upadku światowego systemu komunistycznego i rozpoczęciu tzw. wojny z terroryzmem po 11 września 2001 roku. Redaktorzy i autorzy tomu odnoszą problematykę konfliktów do kwestii związanych z bezpieczeństwem we współczesnym świecie. Interesują ich przy tym konflikty etniczne i wyznaniowe. Tak ujęty problem pracy zbiorowej nie budzi zastrzeżeń, wręcz odwrotnie, zasługuje na uznanie ze względu na swoje teoretyczne i praktyczne znaczenie.

Z recenzji dra hab. Dariusza Niedźwiedzkiego

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
158
Data i miejsce wydania
Kraków 2014
ISBN
978-83-7688-166-9

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Com.unikowanie w...

15,49 zł -30% 10,84 zł

Marian Niezgoda, Maria Świątkiewicz-Mośny, Aleksandra Wagner (red.)

Agora czy Hyde Park?

50,40 zł -30% 35,28 zł

Łucja Kapralska, Bożena Pactwa (red.)

Spór i sądy

47,00 zł -30% 32,90 zł

Jacek Kurczewski 

Nowe perspektywy teorii...

28,67 zł -30% 20,07 zł

Aleksander Manterys, Janusz Mucha (red.)

KSIĄŻKA POSIADA WIDOCZNE ŚLADY MAGAZYNOWANIA (OTARTA OKŁADKA) 

Oblicza wiary

44,00 zł -30% 30,80 zł

Włodzimierz Pawluczuk