• Obniżka

Mozaiki przestrzeni transnarodowych. Teorie - metody - zjawiska

41,00 zł
28,70 zł Zniżka 30%

Łukasz Krzyżowski, Sylwia Urbańska (red.)

Ilość
Nakład wyczerpany

 

 

Dynamicznie rozwijający się nurt badań nad transnarodowością pozwala pokazać i wyjaśniać subtelności współczesnej (ale i dawnej) mobilności oraz różnego typu paradoksy, pęknięcia strukturalne i napięcia na linii: mobilność - państwo narodowe. Perspektywa transnarodowa pozwala też na pokazanie sposobów transgresji granic terytorialnych w relacjach społecznych i życiu codziennym oraz ich ograniczenia.

* * *

Popularny w świecie od kilkunastu lat paradygmat transmigracyjny i transnarodowy nie zdążył upowszechnić się w polskich badaniach etnicznych i migracyjnych – z jednej strony jest on dziś oczywistością, a z drugiej przestał być nowością, zawierającą obietnicę rozwiązywania wszelkich problemów badawczych. Bardzo ważne i potrzebne jest to, aby polscy badacze poznali go lepiej.

Z Przedmowy prof. dra hab. Janusza Muchy

Książka stanowić będzie istotną pozycje na rynku polskim rynku wydawniczym poświęconym studiom etnicznym i migracyjnym. Praca ta może wzbudzić ciekawą środowiskową dyskusję dotyczącą dwóch wymiarów: emigracji Polaków (poszukiwań własnego miejsca przez Polaków w społeczeństwie ponadnarodowym) i imigracji do Polski. W dobie masowych migracji i braku masowych powrotów, połączonych z niezwykle przygnębiającymi prognozami demograficznymi dla Polski, dyskusja ta może być niezwykle burzliwa i ważna.

Z recenzji dr hab. Krystyny Iglickiej

W studiach widać wyraźnie wspólny klimat intelektualny, wyrażający się zarówno w przywoływanych ogólnych koncepcjach teoretycznych, jak i stosowanych kategoriach pojęciowych, a także w przedmiocie i metodzie badań. Jest to tym bardziej godne uwagi, że autorzy zaproponowanych do wydania tekstów należą do różnych generacji i jednocześnie pochodzą z wielu krajów.

Z recenzji prof. dra hab. Hieronima Kubiaka

Opis

Oprawa
Miękka
Format
B5
Liczba stron
259
Data i miejsce wydania
Kraków 2010
ISBN
978-83-7688-036-5

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Antysemityzm

27,62 zł -30% 19,33 zł

Steven Beller

Obrońcy demokracji....

54,29 zł -30% 38,00 zł

Anna Radiukiewicz 

Temat publikacji: Komitet Obrony Demokracji (KOD), ruch społeczny, tożsamość kolektywna, dyskurs

Rytuał i religia w rozwoju...

27,00 zł -30% 18,90 zł

Roy AbrahamRappaport

KSIĄŻKA POSIADA WIDOCZNE ŚLADY MAGAZYNOWANIA (PRZYBRUDZONA OKŁADKA)