• Obniżka

Religijność i duchowość - dawne i nowe formy

13,00 zł
10,40 zł Zniżka 20%

Maria Libiszowska-Żółtkowska, Stella Grotowska (red.)

Ilość
Nakład wyczerpany

 

 

Współczesne postawy wobec religii ulegają istotnym zmianom – od religijności pogłębionej, mistycznej, podbudowanej duchowym przeżyciem wiary, przez religijność tradycyjną, mało refleksyjną, także selektywną i wybiórczą, po procesy sekularyzacji i zanik potrzeb religijnych. Pluralizm religijny, łatwość nawiązywania kontaktów z wierzeniami odległymi od rodzimej tradycji prowokują pytania o prawdziwość i poprawność interpretacyjną własnej religii lub o uniwersalność przekazu religijnego warunkowaną duchowym wymiarem człowieczeństwa.

Czy i na ile oraz w jakim wymiarze dawne formy religijności i duchowości są nadal obecne w swoich współczesnych przejawach? Jakie są wzajemne relacje między religijnością a duchowością? Jak przejawia się współcześnie duchowość, jakie są jej formy wyrazu? Czy duchowość jest nowym paradygmatem w socjologii religii, czy może odrębną subdyscypliną – socjologią duchowości?

Autorskie teksty tej zbiorowej publikacji pokazują złożoność i wieloaspektowość interdyscyplinarnej problematyki wpisującej się w ogólny tytuł książki Religijność i duchowość – dawne i nowe formy. Zapraszamy do refleksyjnego namysłu nad wieloma wątkami podjętymi przez autorów tego tomu. Ufamy, że w gronie adresatów niniejszej publikacji znajdą się nie tylko osoby naukowo poszukujące odpowiedzi na pytanie o kierunki światopoglądowych przewartościowań we współczesnym świecie, ale także zwykli czytelnicy, dla których religijność i duchowość stanowi istotny aspekt ich własnej tożsamości.

Z Wprowadzenia, s. 7 i 16

Opis

Oprawa
Miękka
Format
B5
Liczba stron
477
Data i miejsce wydania
Kraków 2010
ISBN
978-83-7688-022-8

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Współczesne teorie...

42,38 zł -20% 33,90 zł

Irena Borowik, Janusz Mucha (red.)

KSIĄŻKA POSIADA WIDOCZNE ŚLADY MAGAZYNOWANIA (OBITA/OTARTA OKŁADKA) 

Obraz pandemii COVID-19 w...

48,57 zł -20% 38,86 zł

Joanna Wróblewska-Jachna

Tematyka publikacji: pandemia COVID-19, zmiany społeczne, biopolityka, działania komunikacyjne, państwo garnizonowe

Sztuka perswazji

39,00 zł -20% 31,20 zł

Rafał Garpiel, Katarzyna Leszczyńska (red.)

Dao bohatera

27,00 zł -20% 21,60 zł

Edmund Baka

Miasto i sacrum

42,86 zł -20% 34,29 zł

Radosław Kossakowski, Anna Małgorzata Królikowska