• Obniżka

Wezwanie mowy. Myślenie mowy, liturgia i piękno w filozofii Franza Rosenzweiga

39,00 zł
31,20 zł Zniżka 20%

Janusz Maj

Ilość
Nakład wyczerpany

 

 

Dopiero w ostatnich latach zwrócono uwagę na estetyczny wymiar filozofii Rosenzweiga doszukując się w nim oryginalności. Janusz Maj pokazuje w swojej interpretacji, że sztuka i piękno wyrażają to, co niewyrażalne, a sztuka i liturgia urzeczywistniają doświadczenie wieczności w doświadczeniu faktyczności.

Z recenzji dra hab. Leszka Hońdo

Zgodnie z tytułem i deklarowanym już na wstępie zamierzeniem, autor zwraca szczególną uwagę na poruszany przez Rosenzweiga problem liturgii i sztuki (lub piękna) jako form obcowania z transcendencją na gruncie konkretnego doświadczenia. Uwypuklenie tego problemu w myśli Rosenzweiga oraz powiązanie go z ogólniejszą problematyką bycia religijnego oraz „myślenia mowy” stanowi o oryginalności pracy Janusza Maja.

Z recenzji dr hab. W. Małgorzaty Kowalskiej

Janusz Maj w swojej książce przedstawia i uzasadnia, że w filozofii współczesnej podejmowane są te same problemy, które pomimo różnicy czasowej obecne już były w latach dwudziestych ubiegłego wieku w nurcie filozofii dialogu. Są to: podmiotowość heteronomiczna oparta na wezwaniu i odpowiedzi, relacja intersubiektywna, rozbicie tradycyjnych struktur ontologicznych w ukazywaniu tego, co postmetafizyczne czy krytyka idealistycznych form myślenia, jako form totalnych.

Z recenzji prof. dra hab. Jerzego Ochmanna

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
268
Data i miejsce wydania
Kraków 2009
ISBN
978-83978-83-60490-91-4-7688-093-8

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Azja Centralna

44,76 zł -20% 35,81 zł

Nartsiss Shukuralieva