• Obniżka

Sytuacje Społeczne (-80%)

9,24 zł
6,47 zł Zniżka 30%

Aleksander Manterys 

Ilość
Nakład wyczerpany

  • Jeśli książka jest niedostępna lub brakuje jej w naszej ofercie Jeśli książka jest niedostępna lub brakuje jej w naszej ofercie
  •  — napisz: biuro@nomos.pl Postaramy się pomóc! — napisz: biuro@nomos.pl Postaramy się pomóc!

Książka Aleksandra Manterysa jest ważną propozycją wydawniczą. Autor jest jednym z nielicznych w Polsce doskonałych znawców nurtu antropologicznego w socjologii, biorącego za punkt wyjścia problem jednostki ludzkiej, jej relacji wobec struktur społecznych, w których funkcjonuje. Ściślej mówiąc jest ona poświęcona problemom teorii interakcji, analizowanym w perspektywie interakcjonizmu sym¬bolicznego. Jak wiadomo szczególnym polem zainteresowań badaczy tego nurtu jest szeroko pojmowane „życie codzienne", w którym podmiot ludzki odnajduje sam siebie, definiuje sytuację, podejmuje pewne działania. 

Z recenzji prof. Włodzimierza Pawluczuka

Erudycyjność Autora jest oszałamiająca, a jego pomysły teoretyczne zmuszają do zrewidowania wielu interpretacji, które - „przez zasiedzenie" - traktuje się na ogół jako standardowe i nie wymagające rewizji elementy języka socjologii teoretycznej (np. rozumienie roli społecznej). Praca jest trochę jak prąd świeżej wody wpusz¬czony do zarośniętego glonami stawu. Ogólnie oceniam tę prace bardzo wysoko, jestem bowiem przekonany, że stanowi ona oryginalny, polski wkład do światowej dyskusji akademickiej, dotyczącej teoretycznych podstaw badań socjologicznych.

Z recenzji prof. Edmunda Wnuk-Lipińskiego

Opis

Oprawa
Twarda
Format
A5
Liczba stron
312
Data i miejsce wydania
Kraków 2008
ISBN
978-83-60490-68-6

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Fenomenologia religii (-60%)

23,94 zł -30% 16,76 zł

Geo Widengren

KSIĄŻKA POSIADA WIDOCZNE ŚLADY MAGAZYNOWANIA (PORYSOWANA OKŁADKA)