• Obniżka

Źródła nacjonalizmu bengalskiego i bangladeskiego

49,00 zł
34,30 zł Zniżka 30%

Marek Moroń

Ilość

 

 

Umiejętności syntezy wydarzeń i zjawisk kulturowo-społecznych idą u autora w parze z praktycznym doświadczeniem cywilizacji subkontynentu i to w wielu – by tak rzec – osobistych inkarnacjach: jako dyplomaty, badacza akademickiego, biznesmena, wreszcie dociekliwego obserwatora, który zbiera informacje nie tylko w dostępnych książkach i czasopismach, ale w kontaktach z ludźmi, którzy tworzyli najnowszą historię lub przynajmniej ją w rozmaity sposób interpretują. To fenomen niezwykle rzadki, przynajmniej jeżeli chodzi o szeroko rozumianą cywilizację indyjską, a już zupełnie wyjątkowy, jeżeli mowa o samym Bangladeszu.

dr hab. Piotr Kłodkowski, ambasador RP w Indiach

Przeprowadzona przez autora analiza nacjonalizmów bengalskich, w tym nacjonalizmu bangladeskiego, jest wszechstronna, wnikliwa i krytyczna oraz oparta na różnorodnych, licznych i wysokiej jakości źródłach w literaturze przedmiotu oraz na własnych doświadczeniach i wywiadach. Publikacja zawiera rozbudowane opisy zjawiska nacjonalizmu, krytyczne relacje z prób jego wyjaśnienia oraz własne interpretacje, jak również – co szczególnie ważne w nauce i rzadkie w naukach społecznych – próby przewidywania kierunków rozwoju nacjonalizmu bengalskiego.

dr hab. Marek Kucia, prof. UJ

Książka jest nowatorską i unikatową pracą analizującą kształtowanie się specyficznych rodzajów nacjonalizmów powstałych na Subkontynencie Indyjskim. Oparta jest zarówno na materiale teoretycznym z zakresu socjologii, politologii, indologii, religioznawstwa i kulturoznawstwa, ale także na przeprowadzonych badaniach własnych [...] Autor wykorzystał też swoją bardzo dogłębną, osobistą znajomość tego regionu. Daje to gwarancję rzetelności i wysokiego poziomu merytorycznego przeprowadzanych analiz.

prof. dr hab. Marta Kudelska

Opis

Oprawa
Miękka
Format
B5
Liczba stron
270
Data i miejsce wydania
Kraków 2013
ISBN
978-83-7688-150-8

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Sąsiedztwa III RP. Niemcy....

49,00 zł -30% 34,30 zł

Marcin Dębicki i Julita Makaro 

Tematyka publikacji: sąsiedztwo, mniejszość niemiecka w Polsce, Górnoślązacy w Niemczech, transgraniczność, realcje polsko-niemieckie

Reprodukcja a reżimy...

59,00 zł -30% 41,30 zł

Agnieszka Król 

Tematyka publikacji: niepełnosprawność, macierzyństwo, bezdzietność, przemoc wobec kobiet, sprawiedliwość reprodukcyjna, kobiety z niepełnosprawnościami

Spór i sądy

47,00 zł -30% 32,90 zł

Jacek Kurczewski