• Obniżka

Źródła nacjonalizmu bengalskiego i bangladeskiego

46,67 zł
32,67 zł Zniżka 30%

Marek Moroń

Ilość

 

 

Umiejętności syntezy wydarzeń i zjawisk kulturowo-społecznych idą u autora w parze z praktycznym doświadczeniem cywilizacji subkontynentu i to w wielu – by tak rzec – osobistych inkarnacjach: jako dyplomaty, badacza akademickiego, biznesmena, wreszcie dociekliwego obserwatora, który zbiera informacje nie tylko w dostępnych książkach i czasopismach, ale w kontaktach z ludźmi, którzy tworzyli najnowszą historię lub przynajmniej ją w rozmaity sposób interpretują. To fenomen niezwykle rzadki, przynajmniej jeżeli chodzi o szeroko rozumianą cywilizację indyjską, a już zupełnie wyjątkowy, jeżeli mowa o samym Bangladeszu.

dr hab. Piotr Kłodkowski, ambasador RP w Indiach

Przeprowadzona przez autora analiza nacjonalizmów bengalskich, w tym nacjonalizmu bangladeskiego, jest wszechstronna, wnikliwa i krytyczna oraz oparta na różnorodnych, licznych i wysokiej jakości źródłach w literaturze przedmiotu oraz na własnych doświadczeniach i wywiadach. Publikacja zawiera rozbudowane opisy zjawiska nacjonalizmu, krytyczne relacje z prób jego wyjaśnienia oraz własne interpretacje, jak również – co szczególnie ważne w nauce i rzadkie w naukach społecznych – próby przewidywania kierunków rozwoju nacjonalizmu bengalskiego.

dr hab. Marek Kucia, prof. UJ

Książka jest nowatorską i unikatową pracą analizującą kształtowanie się specyficznych rodzajów nacjonalizmów powstałych na Subkontynencie Indyjskim. Oparta jest zarówno na materiale teoretycznym z zakresu socjologii, politologii, indologii, religioznawstwa i kulturoznawstwa, ale także na przeprowadzonych badaniach własnych [...] Autor wykorzystał też swoją bardzo dogłębną, osobistą znajomość tego regionu. Daje to gwarancję rzetelności i wysokiego poziomu merytorycznego przeprowadzanych analiz.

prof. dr hab. Marta Kudelska

Opis

Oprawa
Miękka
Format
B5
Liczba stron
270
Data i miejsce wydania
Kraków 2013
ISBN
978-83-7688-150-8

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Imigranci w Krakowie: od...

51,43 zł -30% 36,00 zł

Konrad Pędziwiatr, Jan Brzozowski, Janusz Mucha, Marcin Stonawski

Tematyka publikacji: migracje w Polsce, imigranci w Polsce, migracje studenckie, przedsiębiorczość etniczna, polityka integracyjna.

Wersja on-line w otwartym dostępie: pobierz tutaj

Nadprzyrodzone

36,00 zł -30% 25,20 zł

Elżbieta Przybył (red.)

Prywatność w perspektywie...

18,57 zł -30% 13,00 zł

Renata Dopierała

KSIĄŻKA POSIADA WIDOCZNE ŚLADY MAGAZYNOWANIA (POBRUDZONA OKŁADKA)