• Obniżka

Wiedźmy, święte i boginie. Postać kobiety w wierzeniach Indian z gór Zongolica w Meksyku

39,00 zł
27,30 zł Zniżka 30%

Piotr Grzegorz Michalik 

Ilość
Nakład wyczerpany

 

 

Autor nie ufa ani stereotypom, ani archetypom, stawia na szczegółową i dyskursywną analizę solidnie osadzoną w bogatym materiale źródłowym. […] Książka opiera się przede wszystkim na bezpośrednich źródłach etnograficznych, jest rezultatem badań terenowych autora prowadzonych podczas długotrwałych pobytów w Meksyku. W sposób przystępny dostarcza nam wiadomości o współczesnej społeczności indiańskiej o ginącej kulturze.

Z recenzji prof. dra hab. Arnolda Lebeufa

Piotr Michalik pisze w sposób prosty, klarowny i rzeczowy. Choć książka jest adresowana przede wszystkim do specjalistów (mezoamerykanistów, antropologów, religio-znawców), może łatwo wzbudzić zainteresowanie w szerszych kręgach czytelniczych. [...] Jestem pod wrażeniem pracowitości autora, jego rzetelności, samodzielności i last not least – odwagi, zdrowego rozsądku i kultury osobistej, widocznej między innymi w sposobie traktowania badanych społeczności „skromnych ludzi”, jak Indianie Nahuaz Sierra Zongolica samych siebie nazywają.

Z recenzji prof. dr hab. Kazimiery Mikoś

Autor, dzięki umiejętnemu wykorzystaniu trzech typów źródeł, tj. wyników własnych prac terenowych, drobiazgowych analiz tekstów archiwalnych połączonych ze studiami nad literaturą etnograficzno antropologiczną zakwestionował fundament poglądu, iż związek kobiet z płodnością i rolnictwem stanowi wyłączne cechy mitycznych istot żeńskich w Meksyku, w tym w Sierra Zongolica. Książka może wypełnić w jakimś zakresie lukę na polskim rynku wydawniczym dotyczącą gender studies w Ameryce Łacińskiej.

Z recenzji prof. dr hab. Magdaleny Śniadeckiej-Kotarskiej

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
288
Data i miejsce wydania
Kraków 2013
ISBN
978-83-7688-158-4

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Antysemityzm

29,00 zł -30% 20,30 zł

Steven Beller

Pigułka niezgody. Społeczne...

47,00 zł -30% 32,90 zł

Idalina Odziemczyk 

Tematyka publikacji: reprezentacje społeczne, dyskurs prasowy, władza, seksualność, antykoncepcja awaryjna. 

Miasto...

43,00 zł -30% 30,10 zł

Kinga Nędza-Sikoniowska, Marika Pirveli (red.)