- Obniżka

Piotr Grzegorz Michalik
Autor nie ufa ani stereotypom, ani archetypom, stawia na szczegółową i dyskursywną analizę solidnie osadzoną w bogatym materiale źródłowym. […] Książka opiera się przede wszystkim na bezpośrednich źródłach etnograficznych, jest rezultatem badań terenowych autora prowadzonych podczas długotrwałych pobytów w Meksyku. W sposób przystępny dostarcza nam wiadomości o współczesnej społeczności indiańskiej o ginącej kulturze.
Z recenzji prof. dra hab. Arnolda Lebeufa
Piotr Michalik pisze w sposób prosty, klarowny i rzeczowy. Choć książka jest adresowana przede wszystkim do specjalistów (mezoamerykanistów, antropologów, religio-znawców), może łatwo wzbudzić zainteresowanie w szerszych kręgach czytelniczych. [...] Jestem pod wrażeniem pracowitości autora, jego rzetelności, samodzielności i last not least – odwagi, zdrowego rozsądku i kultury osobistej, widocznej między innymi w sposobie traktowania badanych społeczności „skromnych ludzi”, jak Indianie Nahuaz Sierra Zongolica samych siebie nazywają.
Z recenzji prof. dr hab. Kazimiery Mikoś
Autor, dzięki umiejętnemu wykorzystaniu trzech typów źródeł, tj. wyników własnych prac terenowych, drobiazgowych analiz tekstów archiwalnych połączonych ze studiami nad literaturą etnograficzno antropologiczną zakwestionował fundament poglądu, iż związek kobiet z płodnością i rolnictwem stanowi wyłączne cechy mitycznych istot żeńskich w Meksyku, w tym w Sierra Zongolica. Książka może wypełnić w jakimś zakresie lukę na polskim rynku wydawniczym dotyczącą gender studies w Ameryce Łacińskiej.
Z recenzji prof. dr hab. Magdaleny Śniadeckiej-Kotarskiej
16 innych produktów w tej samej kategorii