• Obniżka

Państwo i zmiana społeczna w koncepcjach amerykańskiej socjologii historycznej

36,19 zł
28,95 zł Zniżka 20%

Łukasz Piotr Wojakowski

Ilość
Nakład wyczerpany

 

 

[Książka ta] powinna stać się obowiązkową lekturą na studiach historycznych, gdzie nie przedstawia się ani autorów, których twórczość jest analizowana w książce, ani reprezentowanego przez nich podejścia do socjologii. […] Praca dostarcza użytecznego i kompetentnego przeglądu twórczości wybitnych socjologów historycznych. W ten sposób jest ona, niezależnie od intencji autora, ważną pozycją z historii myśli socjologicznej. Dostarcza też przeglądu problematyki, jaka wchodzi w orbitę socjologii historycznej.

Z recenzji prof. dra hab. Marcina Kuli

Socjologia historyczna to ważna i żywo rozwijająca się subdyscyplina socjologii. [...] W Polsce jest jeszcze słabo reprezentowana w środowisku socjologicznym, a nieco tylko mocniej wśród historyków. Już z tego powodu książka Łukasza Wojakowskiego wypełnia istotny brak na naszym rynku wydawniczym. [...] Nie jest jednak po prostu relacją o nowej dyscyplinie, ani podręcznikiem socjologii historycznej. Autor wybiera bowiem bardzo interesujący, aktualny i oryginalny klucz do swoich rozważań. Skupia się mianowicie na tym jak w perspektywie socjologii historycznej ujmowana jest instytucja państwa, jego geneza oraz społeczne funkcje.

Z recenzji prof. dra hab. Piotra Sztompki

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
275
Data i miejsce wydania
Kraków 2011
ISBN
978-93-7688-51-8

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Kobiety i religie

43,00 zł -20% 34,40 zł

Katarzyna Leszczyńska, Agnieszka Kościańska (red.)

Problemy etniczne...

34,29 zł -20% 27,43 zł

Ewa Nowicka, Michał Kowalski (red.)

Sąsiedztwa III RP. Niemcy....

46,67 zł -20% 37,33 zł

Marcin Dębicki i Julita Makaro 

Tematyka publikacji: sąsiedztwo, mniejszość niemiecka w Polsce, Górnoślązacy w Niemczech, transgraniczność, realcje polsko-niemieckie