• Obniżka

Franza-Xavera Kaufmanna koncepcja socjologii religii (-90%)

3,36 zł
2,35 zł Zniżka 30%

Agnieszka Zduniak

OSTATNIE SZTUKI

Ilość
Nakład wyczerpany

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

  • Jeśli książka jest niedostępna lub brakuje jej w naszej ofercie Jeśli książka jest niedostępna lub brakuje jej w naszej ofercie
  •  — napisz: biuro@nomos.pl Postaramy się pomóc! — napisz: biuro@nomos.pl Postaramy się pomóc!

Autorka zebrała ogromny materiał ze wszystkich książek i artykułów F.-X. Kaufmanna dotyczących socjologii religii i dziedzin pokrewnych. Rekonstrukcja tych poglądów nie była rzeczą łatwą, ale została dokonana w sposób perfekcyjny, nie budzący wątpliwości. Z opiniowanej pracy można poznać nie tylko samą koncepcję socjologii religii Kaufmanna, ale przecie wszystkim jej sposób uprawiania, nacechowany „życzliwą neutralnością" wobec religii i Kościoła (chrześcijaństwa) oraz otwartością na inne dyscypliny naukowe zajmujące się tą samą problematyką. Kaufmann jest nie tylko wybitnym specjalistą w zakresie polityki społecznej i socjologii rodziny, ale przede wszystkim socjologii religii. Jego diagnozy dotyczące sytuacji Kościoła we współczesnym świecie cieszą się uznaniem współczesnej eklezjologii, weszły one do kanonu nauczania wielu uniwersytetów.

(fragment recenzji prof. dra hab. Janusza Mariańskiego)

Książka zaprojektowana jest jako monografia obejmująca analizy koncepcji F.-X. Kaufmanna z dziedziny socjologii religii i etyki społecznej, ujmowane w szerszym kontekście teorii socjologicznych z zakresu socjologii religii zarówno klasycznych (np. Durkheim, Weber, Troeltsch, Simmel), jak i autorów współczesnych (Berger, Luckmann, Luhmann, Mariański, Piwowarski).

(fragment recenzji prof. dra hab. Wojciecha Świątkiewicza)

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Imperium i prawo

27,30 zł -30% 19,11 zł

Anna Szemrzalska, Ewelina Szrek