• Obniżka

Ronalda Ingleharta teoria rozwoju ludzkiego

40,95 zł
28,67 zł Zniżka 30%

Paweł Zdziech

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

 

 

Paweł Zdziech stawia sobie zadanie rekonstrukcji, interpretacji i krytycznej analizy prac wybitnego politologa amerykańskiego Ronalda Ingleharta. Autor książki odkrywa tworzenie swoistej, całościowej i spójnej teorii rozwoju ludzkiego, opartej na niezwykle obszernym materiale badań empirycznych. Dodatkowym argumentem za celowością wyboru tematyki książki jest stosunkowo niewielki zasięg znajomości całokształtu prac Ronalda Ingleharta w Polsce, mimo znaczącego wpływu jego tez na kierunek międzynarodowych programów badawczych, realizowanych także w naszym kraju.

Jestem przekonana, że praca Pawła Zdziecha wnosi wartościowy wkład zarówno do historii, jak i socjologii współczesnej myśli społecznej. Będzie stanowiła cenną pomoc dydaktyczną dla studiujących socjologię, politologię i inne kierunki nauk społecznych.

Z recenzji prof. dr hab. Aleksandry Jasińskiej-Kani

Praca jest bardzo dobrą prezentacją stanowiska teoretycznego amerykańskiego politologa Ronalda Ingleharta. Pisma tego myśliciela poddane zostały krytycznej analizie zmierzającej do odkrycia w nich spójnej teorii rozwoju ludzkiego. Autor z dużym znawstwem przedstawia założenia metodologiczne i rezultaty badań nad wartościami materialistycznymi i postmaterialistycznymi.

Praca jest niewątpliwie samodzielnym i bardzo ciekawym przedstawieniem poglądów wpływowego badacza współczesnych społeczeństw.

Z recenzji dra hab. Arkadiusza Jabłońskiego

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
183
Data i miejsce wydania
Kraków 2010
ISBN
978-83-7688-018-1

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Socjologia pary. Praktyki...

49,00 zł -30% 34,30 zł

Agata Stasińska

elektroniczna wersja książki do pobrania w zakładce "Załączniki"

Diamentowa droga

37,80 zł -30% 26,46 zł

Radosław Kossakowski