• Obniżka

Guru - między tradycja a współczesnością

41,00 zł
28,70 zł Zniżka 30%

Agata Świerzowska

Ilość

 

 

Jest to unikalne, nie tylko w polskiej literaturze przedmiotu, studium postaci, czy wręcz instytucji guru. Choć z pojęciem guru i jego rolą w kulturze indyjskiej zetknęli się właściwie wszyscy zainteresowani tą tradycją, to mało kto mógłby tak naprawdę określić kim jest guru. [...]. Podjęcie tej tematyki, choć tak trudne i złożone, jest niezwykle istotne, gdyż postacie różnego rodzaju guru, czy to autentycznych nauczycieli duchowych, czy też – niestety – różnego rodzaju oszustów, pojawiają się w ostatnich latach coraz częściej.

Nawet najbardziej wnikliwa analiza nie gwarantuje, że będzie można poprawnie ocenić nauki poszczególnych nauczycieli i uniknąć potencjalnych rozczarowań. Ale na pewno warto w sposób rzetelny opisywać te zjawiska. A tak to z pewnością czyni Agata Świerzowska. Stara się analizować przedstawiane przez siebie zagadnienia z różnych punktów widzenia i uwzględniając różne stanowiska. Jest to rzetelne podejście interdyscyplinarne.

Z recenzji prof. dr hab. Marty Kudelskiej

Książka stanowi ciekawe, rzetelne i inspirujące studium dotyczące postaci guru, postaci kluczowej dla zrozumienia natury religijno-filozoficznych koncepcji indyjskich.

W literaturze światowej, jak i polskiej, dzieła poświęcone guru nie są liczne, a ich autorzy z reguły zajmują się wybranymi aspektami tego zagadnienia. Tym samym książka Agaty Świerzowskiej wypełnia tę lukę w bardzo konstruktywny sposób. Zainteresuje ona niewątpliwie osoby zajmujące się indologią, kulturoznawstwem, religioznawstwem, socjologią i psychologią, a także tych wszystkich, dla których przemiany w zakresie religii i światopoglądów stanowią intrygujące zagadnienie.

Z recenzji prof. dra hab. Łukasza Trzcińskiego

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
302
Data i miejsce wydania
Kraków 2013
ISBN
978-83-7688-162-1

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Com.unikowanie w...

15,49 zł -30% 10,84 zł

Marian Niezgoda, Maria Świątkiewicz-Mośny, Aleksandra Wagner (red.)

Pishtaco. Fenomen...

39,00 zł -30% 27,30 zł

Elżbieta Jodłowska, Mirosław Mąka