• Obniżka

Wyobraźnia, terapia, społeczeństwo. Analiza socjologiczno-etyczna

35,24 zł
28,19 zł Zniżka 20%

Paweł Prüfer

Ilość

 

 

Trudno zaprzeczyć, że społeczeństwo jest słabe moralnie, można by nawet stwierdzić, że chore aksjologicznie. Tak więc uzasadnione wydaje się także stosowanie w naukowym dyskursie i w odniesieniu do społeczeństwa myślenia w kategoriach działań terapeutycznych. Gdzie szukać pomysłów i sił do takich działań, aby pomóc nie tylko społecznikom i ludziom zaangażowanym w jego naprawę, ale także każdej jednostce, by poczuła się odpowiedzialna i niezbędna jednocześnie w tym procesie naprawczym? Jakich narzędzi do tego użyć? Są to pytania, z którymi autor próbuje się mierzyć, i co najważniejsze, czyni to skutecznie.

Z recenzji prof. dra hab. Janusza Mariańskiego

Autor podniósł na wyższy poziom refleksję na temat możliwości twórczego dialogu między socjologią a nauką społeczną Kościoła. Powołaniem socjologa jest tu zatem nie tylko orzekanie o tym jak jest, ale też jak powinno być. […] Wyobraźnia socjologiczna, zdaniem autora, powinna zmierzać do korekty życia społecznego. Dzieje nie są jakimś nieuchronnym fatum. Autor powołuje się na liczne przykłady roli wybitnych jednostek w dziejach, nawet w sytuacji kiedy wydawałoby się, że są one skazane na niepowodzenie.

Z recenzji prof. dra hab. Włodzimierza Pawluczuka

Publikację […] można rekomendować jako użyteczną lekturę nie tylko specjalistom z obszaru nauk społecznych (socjologii, familiologii, pracy socjalnej, pedagogiki społecznej, pedagogiki pastoralnej, katolickiej nauki społecznej), ale także filozofom, teologom, etykom oraz wszystkim zainteresowanym interdyscyplinarnym spojrzeniem na człowieka „poznającego samego siebie” i otaczający go mikro i makrokosmos społeczny.

Z recenzji dra hab. Romana Sieronia

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
210
Data i miejsce wydania
Kraków 2013
ISBN
978-83-7688-129-4

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Migration and...

5,85 zł -20% 4,68 zł

Marcin Galent, Idesbald Goddeeris, Dariusz Niedźwiedzki

Socjologia pary. Praktyki...

46,67 zł -20% 37,33 zł

Agata Stasińska

elektroniczna wersja książki do pobrania w zakładce "Załączniki"