• Obniżka

Przemiana. W stronę teorii duchowości

49,00 zł
34,30 zł Zniżka 30%

Paweł M. Socha

Ilość

 

 

Kluczowym pojęciem dla duchowości analizowanej w perspektywie psychologicznej jest proces przemiany determinowany zarówno aspektami biograficznymi, jak i uwarunkowaniami zewnętrznymi. Istotą duchowej przemiany, kreatywnego rozwoju, jest wgląd we własne procesy wewnętrzne. Szczegółowym rozważaniom podejmowanym przez Autora towarzyszą wątki nie mniej frapujące i wciągające czytelnika w nieprzeniknione meandry ludzkiej świadomości. Należy do nich zwłaszcza teza będąca jądrem autorskiej koncepcji Pawła Sochy, że świadomość śmiertelności oraz jednostkowa ułomność czy różne sytuacje egzystencjalne stają się paradygmatem duchowości.

Problematyka książki gwarantuje jej szeroki odbiór, nie tylko w środowisku psychologów, socjologów, religioznawców czy teologów, ale także wśród czytelników „spoza branży”, zainteresowanych przemianami duchowości.

Z recenzji prof. dr hab. Marii Libiszowskiej-Żółtkowskiej

Autor włączył się w toczącą się dyskusję nad redefinicją tak ważnego pojęcia współczesnej humanistyki, jakim jest duchowość. Termin ten w naukach społecznych pojawia się coraz częściej jako określenie poszerzającego się kręgu osób deklarujących życie duchowe, lecz dystansujących się od religii.

Książka jawi się w moich oczach jako zwieńczenie, czy nawet swego rodzaju podsumowanie, wieloletnich badań Autora nad tą tematyką. Pokazuje centralne miejsce idei przemiany ludzkiego życia w tym zjawisku jakim jest duchowość, przedstawia jej uwarunkowania i przebieg. Udostępnienie rozważań Autora nie tylko wąskiemu kręgowi psychologów religii, ale i szerokiej publiczności akademickiej nauk społecznych i humanistycznych będzie bardzo pożyteczne.

Z recenzji dra hab. Zbigniewa Paska, prof. AGH

Opis

Oprawa
Miękka
Format
B5
Liczba stron
353
Data i miejsce wydania
Kraków 2014
ISBN
978-83-7688-181-2

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Zaprzeczanie śmierci

69,00 zł -30% 48,30 zł

Ernest BeckerDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Antysemityzm

29,00 zł -30% 20,30 zł

Steven Beller

Kobiety i religie

45,15 zł -30% 31,61 zł

Katarzyna Leszczyńska, Agnieszka Kościańska (red.)

Socjalna Ameryka

52,50 zł -30% 36,75 zł

Krzysztof Frysztacki