• Obniżka

Atlas rzeczy niestałych. Strategie, struktury i chwyty literackich metafikcji w twórczości Petera Greenawaya

43,00 zł
30,10 zł Zniżka 30%

Maciej Stasiowski

Ilość

 

 

Warto zaznaczyć, że książka Macieja Stasiowskiego nie jest typową monografią, w której omawiane są pozycje w dorobku reżyserskim twórcy. Autor próbuje bowiem znaleźć klucz do całej twórczości Greenawaya, osadza ją nie tyle w wąsko rozumianym paradygmacie kina postmodernistycznego, ile szuka nawiązań szerszych, do literatury i sztuki, zwracając uwagę na intertekstualny wymiar filmów, ich dekonstrukcyjny potencjał, a zwłaszcza na to wszystko, co pozwala spojrzeć na to kino jako na przejaw działalności autotematycznej, swoistej metafikcji.

Z recenzji prof. dra hab. Krzysztofa Loski

Atlas rzeczy niestałych to jedna z najciekawszych książek (zarówno wśród już wydanych, jak i ocenianych przeze mnie a jeszcze nieopublikowanych), jaką przeczytałam w ostatnich latach. Napisana z pasją, polotem i inwencją, odsłania przed Czytelnikiem nowe horyzonty, podejmując bogactwo motywów i wątków ujętych w interesująco prowadzony wywód. Książka jest nie tylko dobrze napisana, ale też charakteryzuje ją specyficzny rodzaj detektywistycznego napięcia, który czyni jej lekturę nader zajmującą.

Z recenzji prof. dr hab. Alicji Helman

Opis

Oprawa
Miękka
Format
B5
Liczba stron
288
Data i miejsce wydania
Kraków 2014
ISBN
978-83-7688-160-7

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Socjalna Ameryka

52,50 zł -30% 36,75 zł

Krzysztof Frysztacki

Mozaiki przestrzeni...

43,05 zł -30% 30,14 zł

Łukasz Krzyżowski, Sylwia Urbańska (red.)

Strategie adaptacyjne...

52,00 zł -30% 36,40 zł

Monika Nowicka 

Tematyka publikacji: asymilacja i integracja imigrantów; kulturowy, ekonomiczny, społeczny i obywatelski wymiar adaptacji; studium przypadku 

Spór i sądy

47,00 zł -30% 32,90 zł

Jacek Kurczewski