Bibliografia getta łódzkiego 1945-2017

0,00 zł

Izabela Olejnik

Ilość

 

 

Pobierz publikację: Bibliografia getta łódzkiego 1945-2017

"Bibliografia getta łódzkiego stanowi najobszerniejszy, jak do tej pory, wykaz wielojęzycznej literatury dotyczącej getta w Łodzi i w tym sensie może służyć badaniom podstawowym i przyczynić się do powstania nowej wiedzy o faktach z tego okresu historii.

Systematyzacja wielojęzycznej literatury, której dokonała autorka, daje pogląd na stan rozwoju piśmiennictwa dotyczącego tematu, tendencje metodologiczne, a nawet swego rodzaju „mody” na określoną tematykę. Bibliografia umożliwia zrekonstruowanie uniwersum publikacji wydawanych, prawdopodobnie czytanych i wykorzystywanych – z zastrzeżeniem, iż nie muszą to być te same pozycje,które uznaje współczesna tradycja literacka czy naukowa. Stanowi zatem instrument badania przeszłości kultury z perspektywy dwoistego rozumienia kategorii reprezentatywności dorobku intelektualnego.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w opracowaniu zawarto nie tylko materiały naukowe, ale także testimonia, teksty kultury i świadectwa współczesnej recepcji Holocaustu".

dr Jacek Ladorucki

Opis

Oprawa
Miękka
Format
B5
Liczba stron
236
Data i miejsce wydania
Kraków 2018
ISBN
978-83-7688-517-9 (e-book)

Pliki do pobrania

Bibliografia getta łódzkiego

Książka w otwartym dostępie

Pliki do pobrania (5.68M)

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Od czerwca do maja....

60,95 zł -20% 48,76 zł

Magdalena Fiternicka-Gorzko

Tematyka publikacji: transformacja systemowa w Polsce, metoda biograficzna, oral history, Pomorze Zachodnie, socjologia jakościowa

Pigułka niezgody. Społeczne...

44,76 zł -20% 35,81 zł

Idalina Odziemczyk 

Tematyka publikacji: reprezentacje społeczne, dyskurs prasowy, władza, seksualność, antykoncepcja awaryjna.