• Obniżka

Badania fokusowe jako laboratorium wiedzy o społeczeństwie

46,67 zł
37,33 zł Zniżka 20%

Paweł Orzechowski 

Tematyka publikacji: zogniskowany wywiad grupowy, badania terenowe, dynamika grupowa, analiza dyskursu, analiza konwersacji

Ilość

 

 

Dokonując oceny tego opracowania chcę podkreślić, że uważam je za cenne zarówno ze względu na wybór problemu, jak i sposób podejścia do niego. Zgadzam się z Autorem, że na polskim rynku wydawniczym brakuje pozycji, które w sposób wyczerpujący omawiałyby zastosowanie techniki zogniskowanych wywiadów grupowych w badaniach społecznych, a przede wszystkim odnosiłyby się do oceny wartości wyników uzyskanych w wyniku jej zastosowania. Z mojej perspektywy ten element publikacji uznaję za szczególnie cenny. Wysoko oceniam też pomysł wykorzystania elementów analizy dynamiki grupowej, analizy konwersacyjnej i analizy dyskursu jako technik wspierających ocenę przebiegu spotkania i możliwego wpływu elementów procesów grupowych na zebrane wyniki. To przedsięwzięcie jest bez wątpienia nowatorskie i warte upowszechnienia. Książka ma więc szanse wypełnić lukę w dostępnej w języku polskim litera- turze metodologicznej.

Z recenzji dr hab. Barbary Worek, prof. UJ

Paweł Orzechowski – doktor nauk społecznych w zakresie socjologii, adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania naukowe obejmują: metodologię badań ilościowych i jakościowych, zróżnicowanie kulturowe w środowiskach lokalnych oraz komunikację i psychologię społeczną. Jest autorem i współautorem kilku artykułów naukowych, poświęconych problematyce badań fokusowych, relacji międzykulturowych, a także przemian we współczesnym społeczeństwie polskim.

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
324
Data i miejsce wydania
Kraków 2021
ISBN
978-83-7688-590-2

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Prywatność w perspektywie...

18,57 zł -20% 14,86 zł

Renata Dopierała

KSIĄŻKA POSIADA WIDOCZNE ŚLADY MAGAZYNOWANIA (POBRUDZONA OKŁADKA) 

Kryzys zachodniej...

33,00 zł -20% 26,40 zł

Alvin W. Gouldner

KSIĄŻKA POSIADA WIDOCZNE ŚLADY MAGAZYNOWANIA (PORYSOWANA OKŁADKA)