• Obniżka

Cierpienie w perspektywie socjologicznej

46,67 zł
37,33 zł Zniżka 20%

red. Paweł Możdżyński

Ilość

 

 

Książka Cierpienie w perspektywie socjologicznej jest wartościowym wkładem w badanie mrocznych stron współczesnych społeczeństw. Można mieć nadzieję, że stanie się ona inspiracją do dalszych badań socjologicznych dotyczących tego nieodłącznego aspektu egzystencji.

dr hab. Anna E. Kubiak, prof. IFiS PAN

Z socjologicznego punktu widzenia pytanie o to, czym jest cierpienie w kulturze, w której jednym z podstawowych wyznaczników miejsca zajmowanego w strukturze są przeżycia, doświadczenia czegoś wyjątkowego, jest jednym z podstawowych. Miarą sukcesu staje się bowiem możliwość przeżywania wyjątkowych emocji. Są to jednak emocje w ostatecznym rozrachunku dające pozytywne wzmocnienie. A co z bezradnością, poczuciem upokorzenia, poczuciem zagrożenia? Co z cierpieniem? Znacznie rzadziej jest ono przedmiotem socjologicznych rozważań. Dlatego dobrze, że zespół warszawskich socjologów z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych podjął ten temat. Jest on niewątpliwie wart uwagi i bliższego zainteresowania ze strony socjologów.

dr hab. Iwona Taranowicz, prof. UWr

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
314
Data i miejsce wydania
Kraków 2021
ISBN
978-83-7688-589-6

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Reprodukcja a reżimy...

56,19 zł -20% 44,95 zł

Agnieszka Król 

Tematyka publikacji: niepełnosprawność, macierzyństwo, bezdzietność, przemoc wobec kobiet, sprawiedliwość reprodukcyjna, kobiety z niepełnosprawnościami