• Obniżka

Światy i konteksty społeczne

3,43 zł
2,74 zł Zniżka 20%

Grzegorz Bryda (red.)

Ilość
Nakład wyczerpany

 

 

Tematyka publikacji ogniskuje się wokół zagadnień paradygmatów socjologicznych oraz kwestii tożsamości społecznej. […] Teksty w swej różnorodności tematycznej i temperamencie pisarskim są niezwykle ciekawym zapisem podejmowanych w środowisku krakowskich socjologów i antropologów prac badawczych i przemyśleń teoretycznych. Cykliczność przedsięwzięcia zapowiada kolejne – należy przypuszczać – równie udane jak ten, tomy. W środowisku socjologów i antropologów nie tylko krakowskich książka z pewnością znajdzie wdzięcznych czytelników.

Z recenzji prof. dr hab. Marii Libiszowskiej-Żółtkowskiej

Publikacja stanowi kolejny zapis Krakowskich Spotkań Socjologicznych, wydaje się, że już cyklicznej imprezy tego środowiska. Jak zawsze w zbiorowym tomie jedne teksty są ciekawsze i dobrze opracowane, inne stanowią raport z badań a jeszcze inne konceptualizację problemów badawczych. Tematyka książki koncentruje się wokół kwestii aktywności socjologów w sferze publicznej i tożsamości społecznej.

Z recenzji prof. dr hab. Marii Szmeji

Idea cyklicznych spotkań socjologów krakowskich, umożliwiająca wymianę wiedzy i poznanie zróżnicowanych zainteresowań badawczych, znajduje swoje odzwierciedlenie w strukturze drugiego tomu serii Krakowskie Spotkania Socjologiczne. Artykuły zebrane w tym tomie, zatytułowanym Światy i konteksty społeczne, stanowią nie tylko reprezentację obszarów badawczych przedstawicieli krakowskiego środowiska socjologicznego, ale ukazują również teoretyczną i metodologiczną specyfikę ich perspektyw poznawczych. W niniejszym tomie znalazło się dziesięć artykułów, wyodrębnionych wokół dwu grup problemowych: paradygmatów socjologicznych oraz tożsamości społecznej.

Grzegorz Bryda, Słowo Wstępne, s. 8

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
180
Data i miejsce wydania
Kraków 2011
ISBN
978-83-7688-077-8

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii

Homo religiosus

45,71 zł -20% 36,57 zł

Maria Libiszowska-Żółtkowska

Tematyka publikacji: Kościół katolicki, religijność, duchowość, nowe ruchy religijne,
konwersja

Migracje i COVID–19....

43,90 zł -20% 35,12 zł

Konrad Pędziwiatr, Jan Brzozowski, Dobrosława Wiktor-Mach, Marcin Stonawski, Patrycja Trzeszczyńska

Com.unikowanie w...

14,75 zł -20% 11,80 zł

Marian Niezgoda, Maria Świątkiewicz-Mośny, Aleksandra Wagner (red.)

Problemy etniczne...

34,29 zł -20% 27,43 zł

Ewa Nowicka, Michał Kowalski (red.)