• Obniżka

Fotografia. Bardzo krótkie wprowadzenie

35,14 zł
28,11 zł Zniżka 20%

Steve Edwards

Ilość

 

 

Nowoczesne społeczeństwa są nasycone fotografiami. Od wakacyjnych fotek po gazety, reklamy, nieskazitelne ściany galerii sztuki – fotografia jest wszędzie i pełni nadzwyczaj różnorodne funkcje.

To Bardzo krótkie wprowadzenie przygląda się ideom i pojęciom, które leżą u podstaw fotografii w jej wielu wcieleniach. Pyta, jakie szczególne cechy definiują fotografię oraz jak owe cechy wpływają na nasze rozumienie obrazu. Badając tak zróżnicowane kwestie, jak roszczenia fotografii do bycia sztuką, różne polityki obserwacji czy współczesny wpływ fotografii cyfrowej, Steve Edwards daje nam szkic na temat historycznego rozwoju tego medium oraz jasny opis wielu kluczowych kwestii związanych z fotografią.

Publikacja pokazuje dynamiczną interakcję nowoczesnej kultury i fotografii. W takiej perspektywie fotografia współtworzy współczesne rozumienie świata – jest metaforą dla twórców literatury, filmu i sztuk plastycznych, a z drugiej – należy do codziennych, amatorskich praktyk.

Książka przedstawia znakomitą panoramę niemal dwustu lat istnienia fotografii w perspektywie badań kulturowych, socjologicznych, etnograficznych i artystycznych, dzięki czemu może być przydatną lekturą dla osób, które po prostu chcą zrozumieć czym dziś jest fotografia.

Dr hab. Marianna Michałowska
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Opis

Oprawa
Miękka
Format
A5
Liczba stron
216
Data i miejsce wydania
Kraków 2014
ISBN
978-83-7688-143-0

Related items

16 innych produktów w tej samej kategorii